W Gdańsku stanie biurowiec z tarasem widokowym i nowy magazyn. Dekpol Budownictwo rozbuduje siedzibę AS-PL

2024-07-19 8:00

Już w połowie 2025 r. zakończy się rozbudowa siedziby AS-PL w Gdańsku, realizowana przez firmę Dekpol Budownictwo. Poza sześciokondygnacyjnym biurowcem z tarasem widokowym powstanie także m.in. hala magazynowa. Przy planowaniu rozbudowy kompleksu duży nacisk położony został na ekologię.

Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych. Szkoła budowania

Spis treści

  1. Nowa siedziba AS-PL powstanie w Gdańsku. Rozbudowę zrealizuje Dekpol Budownictwo
  2. Fotowoltaika i zielony dach, czyli rozbudowa z ekologią w tle

Nowa siedziba AS-PL powstanie w Gdańsku. Rozbudowę zrealizuje Dekpol Budownictwo

Rozbudowa obecnej siedziby AS-PL w Gdańsku była w planach firmy już od pewnego czasu z uwagi na rosnące potrzeby lokalowe. Czołowy dostawca alternatorów i rozruszników postanowił zainwestować w dodatkowe powierzchnie magazynowe i biurowe, a zadanie powierzył firmie Dekpol Budownictwo, która jest zarówno projektantem, jak i wykonawcą prac.

Nowa siedziba będzie nie tylko większa, ale także nowocześniejsza. W ramach inwestycji powstać mają:

  • 6-kondygnacyjny biurowiec z tarasem na przedostatnim piętrze,
  • hala magazynowa o powierzchni użytkowej ponad 6600 m²,
  • obiekt socjalno-biurowy.

Dodatkowo powstanie także droga dojazdowa oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Nowoczesny biurowiec zapewni komfortowe warunki pracy ponad 200 pracownikom firmy AS-PL. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2025 r.

– Obecnie spółka oprócz Centrali (Gdańsk) i Zakładu Produkcyjnego (Lubichowo) posiada jeszcze trzy krajowe magazyny o łącznej powierzchni 13 000m², a także trzy zagraniczne oddziały z magazynami i częścią biurową – podaje strona firmy AS-PL.

Fotowoltaika i zielony dach, czyli rozbudowa z ekologią w tle

Rozbudowa siedziby firmy AS-PL w Gdańsku będzie też okazją do zastosowania licznych rozwiązań ekologicznych. To przede wszystkim możliwość wytwarzania własnej energii dzięki panelom fotowoltaicznym, które zamontowane zostaną na budynkach. Zaplanowano także zielony dach oraz ładowarki do samochodów elektrycznych.

Również przestrzeń pomiędzy budynkami ma zostać urządzona w sposób zarówno estetyczny, jak i ekologiczny. Powstaną ogrody deszczowe, które pomogą zwiększyć retencję wód opadowych z korzyścią dla środowiska. Na wizualizacjach inwestycji można dostrzec także bardziej typowe dla takich projektów tereny zielone: trawniki i obszary zadrzewione.

– Ogrody deszczowe to nasadzenia roślin wieloletnich rosnących na złożu filtracyjnym, które przechwytują wodę z terenu dużo większego niż powierzchnia ogrodu (często nawet kilkadziesiąt razy), by ją gromadzić, infiltrować, a także oczyszczać – wyjaśnia Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.